top of page

WARSZTATY BIAŁEGO ŚPIEWU

 

Pięknie byłoby połączyć się w śpiewie, oddechu i emocjach.
Nie ważny byłby język, kolor skóry, wyznanie, narodowość - rozumielibyśmy się bez słów. Patrząc na swoje błogie twarze przepełnione wibracją dźwięku. Naszym językiem byłaby muzyka. Wszystko to może stać się dzięki Wam, śpiewającym.

Green Pottery Workshop Your Story (Dokument (A4)) (1920 x 1080 px).jpg

Każdy z nas ma predyspozycje do śpiewania, głos to nasz pierwotny język ciała. Śpiew towarzyszy nam od zarania dziejów, jest tak naturalny jak oddychanie. Wspólne śpiewanie pogłębia uczucie jedności, wywołuje niebywałą energię, uspokaja, koi. Zagłębienie się w pieśniach tradycyjnych pozwala przenieść się w przeszłość i poznawać dawne obrzędy Słowian, które jeszcze do niedawna były praktykowane na naszych ziemiach.

POZNAJ
- śpiew naturalny, biały śpiew
- prawidłowy oddech przeponowy
- emisję głosu, różnice w technikach śpiewania, intonacja, impostacja
-tradycyjne pieśni polskie, ukraińskie, bułgarskie, serbskie
- i rozwiń słuch harmoniczny podczas wykonywania pieśni wielogłosowych charakterystycznych dla pieśni bałkańskich i ukraińskich
- improwizację głosową

Będziemy krzyczeć, sapać, wzdychać, jęczeć, szeptać, oddychać, śmiać się. Dużo i głośno. Zakochaj się w swoim głosie, śpiewaj nieprzerwanie, twórz bez zahamowań.

Czas trwania: 2 godziny w tym 15 minut przerwy

Co przynieść: wodę, ołówek, wygodne ubrania

Warsztaty poprowadzi:
Joanna Chęcińska-Mystkowska - biolog, ekolog, wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Wokalistka.. Założycielka Gdyńskiej Akademia Dźwięku Rozgłos oraz Pracowni Pieśni i Głosu Rozgłos. Jej podopieczni są laureatami wielu konkursów regionalnych jak i ogólnopolskich. Pasjonatka białego śpiewu. Od wielu lat uczęszcza na różnego rodzaju warsztaty związane z muzyką tradycyjną całego świata. Brała udział między innymi w warsztatach z tradycyjnego śpiewu polskiego, bułgarskiego, ukraińskiego, hinduskiego, macedońskiego a także techniki joik. Ponadto współtworzyła płytę z pieśniami gruzińskimi. Uczyła się między innymi u osób takich jak: Maria Pomianowska, Agata Harz, Dragan Dautkovski, Anoop Mishra, Vladiswar Nadishana, Weronika Grozdew Kołacińska, Tatiana Sopiłka, Adam Strug, Ewa Grochowska. W 2016 z zespołem Akademia Głosów Tradycji wystąpiła na festiwalu Globaltica. Od 10 lat prowadzi warsztaty białego śpiewu między innymi organizowane przez Studio Artystyczne Muza, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, Wejherowskie Centrum Kultury. Na specjalne zaproszenie Gdańskiego Teatru w oknie nagrała dzwonki na telefon inspirowane muzyką ludową będące nagrodą w akcji crowdfundingowej. Pracowała nad realizacją musicalu Bitwa o Broadway wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wokalistka zespołu EMIGRAH.

Miejsce wydarzenia:
Gdynia Wiczlino
ul. Jana Kazaimierza 17

Informacja o biletach
Koszt: 80 zł

Liczba miejsc: 12
zapisy: akademia.rozglos@gmail.com
510158325

bottom of page