top of page

KADRA

Joanna Chęcińska-Mystkowska nauczycielka śpiewu, emisji głosu, gry na pianinie, gry na flecie poprzecznym
 
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku z fakultetem z wokalu jazzowego u Krystyny Stańko. Magister biologii. Ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Były instruktor wokalu w Broadway Musical School oraz nauczyciel gry na pianinie i flecie poprzecznym w Pierwszym Prywatnym Ognisku Muzycznym w Gdyni. Uczyła Kształcenia słuchu w Sopockiej Szkole Muzycznej. Jej uczniowie są laureatami wielu konkursów regionalnych i ogólnopolskich a także studentami renomowanych Akademii Muzycznych oraz Szkół Teatralnych. Pasjonatka białego śpiewu. Pracowała nad realizacją musicalu Bitwa o Broadway wystawianego w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 

IMG_20230820_095942.jpg

Urszula Leśniewska – nauczycielka skrzypiec

Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec. Jest również pedagogiem z kilkuletnim stażem. Jako skrzypaczka koncertowała w kraju i za granicą m.in. uczestnicząc w projekcie World Orchestra, w którym wykonywała muzykę z pogranicza etno, jazzu i muzyki filmowej. Wielokrotnie występowała ze znanymi postaciami ze świata jazzu oraz szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Ma na swoim koncie również udział w nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do filmu kinowego. Od 2020 roku jako wokalistka i fidelistka działa czynnie w Zespole Muzyki Dawnej Vocantus wykonując muzykę średniowieczną.

Karol Wiśniewski – akustyk, realizator dźwięku

Jest absolwentem warszawskiej Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku, na kierunku Realizacja Dźwięku.
Na drugim roku studiów rozpoczął współpracę z Krisem Górskim, inżynierem dźwięku oraz założycielem studia Audio Planet, w którym stawiał pierwsze kroki i zdobywał niezbędne umiejętności potrzebne do pracy studyjnej. Brał udział w wielu realizacjach zarówno komercyjnych jak i non profit:
Serial animowany „Rodzina Treflików”, serial kryminalny „Archiwista”, aranżacja muzyki do spektaklu telewizyjnego „Kiedy zamykam oczy”
Ponadto współpracował z osobami takimi jak:
Andrzej Krauze, Anita Rywalska-Sosnowska, Arkadiusz Szulc, Cezary Kwieciński, Grzegorz Pawlak, Jarosław Boberek, Joanna Jabłczyńska, Kamil Pękala, Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, Krystyna Tkacz, Magdalena Różczka, Mieczysław Musiał, Sasza Reznikow, Sławomir Wiśniewski, Piotr „Miki” Mikołajczak, Piotr Kiepuszewski, Tomasz Gregor,Bel-Canto, Blue Willmingtons, Konsternacja, Sanctus.
Współpracuje z KK PRO SOUND, MS Media Service, Studio AudioPlanet, Studio Filmów Animowanych Trefl, ToStudio, VKA Nagłośnienie

IMG_20201118_171508.jpg

Katarzyna Ćwik - nauczycielka śpiewu, emisji głosu, zajęć aktorskich

 

Absolwentka Państwowego Policealnego Studium w

Wokalno- Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2018 roku studentka klasy śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki  w Gdańsku, w klasie prof. Aleksandry Kucharskiej-Szefler. 
Słuchaczka Studium pedagogicznego oraz  metodyki nauczania śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

W trakcie nauki w SWA występowała na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni w spektaklach m.in "Cud albo Krakowiaki i Górale", "Love and information". Brała udzial w tworzeniu projektów studenckich takich jak "Press Jazz" oraz "Lament" nagrodzony na festiwalu "Przygrywka" w Toruniu. 

Pasjonatka holistycznego podejścia do śpiewu. Świetnie odnajduje się zarówno w śpiewie musicalowym jak i klasycznym oraz jazzowym.                W muzyce ceni przede wszystkim różnorodność i swobodę ekspresji. 

IMG_4568.jpg

Marcin Załęski - nauczyciel gitary akustycznej, klasycznej, elektrycznej, basowej, gitarlele i ukulele 
 

Marcin Załęski- na gitarze gra od czternastego roku życia. Dotychczas nagrał dwie płyty o tytułach: ‚Road To Venice’ i ‚Acoustic Guitar Music’ na których większość nagrań to własne instrumentalne kompozycje. Przeprowadził się do trójmiasta dość niedawno ale już możecie go spotkać na trójmiejskich scenach muzycznych. Gitara to dla niego świetna forma zrelaksowania się i poprawienia koncentracji. Nauczy Cię grać Twoje ulubione utwory, jednocześnie w przystępny sposób omówi muzyczne zagadnienia, które przydadzą Ci się i ułatwią dalszą naukę. 

image0 (7).jpeg

Tomasz Pawłowski - nauczyciel perkusji

Perkusista Teatru Muzycznego w Gdyni od 1989 r. Gra obecnie w spektaklach: "GREASE", "FAME", "KISS ME, KATE", "FOOTLOOSE", "SIOSTRUNIE", "Dracula", "Pinokio", "Chicago".
Grał ponadto w spektaklach: "Słowa - Jacek Kaczmarski", "Janosik, czyli Na Szkle Malowane", "Klatka Wariatek", "Jesus Christ Superstar", "Muzyka Gershwin", "Roxi Bar", "Evita" oraz w wielu innych spektaklach i koncertach musicalowych. Swoją muzyczną drogę zawodową rozpoczął w big-bandzie w Gdańsku w latach 80-tych. Pochodzi ze Sławna. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Interesuje się historią jazzu i językiem angielskim.

zdjęcie.jpg

Maria Wirkowskanauczyciel pianina

Absolwentka szkół muzycznych I i II stopnia w Warszawie. Obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku,            w klasie fortepianu prof. dr. hab. Bogdana Kułakowskiego. Jako pianistka, występowała m.in. na zamku Lubomirskich i Potockich w Łańcucie, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, w dworku Sierakowskich w Sopocie, czy na zamku w Padenghe sul Garda we Włoszech. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich, w tym kurs fortepianów historycznych z takimi muzykami jak Tobias Koch, Goeffrey Govier, Katarzyna Drogosz, czy Marek Bracha. Jest także członkinią zespołu kameralnego, z którym często koncertuje na terenie Trójmiasta. Uczestniczyła również w kursach muzyki kameralnej, m.in. prowadzonych przez muzyków takich jak Mario Montore, Mirei Yamada, czy Tamuna Zhavina. Uwielbia dzielić się swoją pasją do muzyki, a największą przyjemność sprawia jej gra w zespole kameralnym.

Mateusz Guzowski (1).jpg

Mateusz Guzowski - nauczyciel gitary elektrycznej i basowej

 

Absolwent ogniska muzyki rozrywkowej Sound Impression w klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Na gitarze elektrycznej i akustycznej gra od 12 lat. Gitarzysta biorący udział w wielu projektach muzycznych na śląsku m.in. Rotten Apple, Mellivora. Zainteresowany głównie muzyką progresywną. Bez przerwy od 2016 roku czynny nauczyciel gry na tych instrumentach.

received_198399429676304.jpeg

Gabriela Śliwińska  - nauczycielka śpiewu i gry na pianinie

 

Kocham śpiewać, a dzielenie się dźwiękami, które nosi w sobie sprawia jej ogromną radość. Muzyka jest dla niej przestrzenią, w której szuka ukojenia, odpoczywa od myśli i emocji, z którymi mierzy się każdego dnia. Na codzień studiuje Jazz i Muzykę rozrywkową w Gdańskiej Akademii Muzycznej, co pozwala jej poznawać świat dźwięków od podszewki i odkrywać kolejne narzędzia poszerzające percepcję.

 

DSC_9727.jpeg

Katarzyna Fiedor   - nauczycielka śpiewu i gry na pianinie 

 

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Słomnikach w klasie fortepianu oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Została stypendystką Fundacji Pro Musica Bona. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim, specjalności musical. Swój debiut aktorski, w roli głównej spektaklu „Variety”  miała w 2023 roku na scenie Teatru Muzycznego Adria w Koszalinie. 

 

bottom of page